Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;

В Україні планують суттєво підвищити штрафи за порушення Правил дорожнього руху.

В Верховній Раді зареєстрований законопроект №2695 від 27.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». В ньому пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху і скасувати «штрафні бали».

Якщо законопроект приймуть, то штрафи будуть наступними:

• Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами — 510 грн. (було 51 грн.).

• Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим — 510 грн. (було 170 грн.).

• Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 км/год — 3400 грн. (було 510 грн.).

• Ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями — 680 грн. (було 510 грн.).

• Ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів — 680 грн. (було 510 грн.).

• Порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху — 680 грн. (було 510 грн.).

• Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні — 3400 грн. (було 255 грн.).

• Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна — 1190 грн. (було 340 грн.).

Також народні депутати хочуть повернути норму про необхідність передавати поліцейському посвідчення водія, а не пред’являти, як сьогодні. Хоча електронне посвідчення можна буде і пред’являти.