Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;

Штрафні бали за порушення ПДР

У Верховній Раді України хочуть впровадити законопроект щодо введення штрафних балів для водіїв. Якщо автомобіліст назбирає багато порушень, то поліція зможе позбавляти водійських прав на місці без відповідного рішення суду. На даний момент цей законопроект відправлено на опрацювання, тому невідомо чи приймуть його, оскільки він повинен пройти декілька етапів розгляду, на які знадобиться багато часу.
«У разі нарахування водієві дванадцяти і більше штрафних балів, а водію, який отримав посвідчення водія вперше менш ніж один рік тому – восьми та більше штрафних балів, уповноважена посадова особа Національної поліції виносить мотивоване рішення про тимчасове призупинення дії посвідчення водія», – йдеться в законопроекті 6502, зареєстрованому 5 січня 2022 року.

У проекті йдеться про те, що кожне порушення правил оцінюватиметься від 1 до 5 штрафних балів:
1 бал – їзда з непристебнутим ременем безпеки, перевезення дітей без засобів безпеки;
2 бали – експлуатація автомобіля з технічними несправностями, перевищення швидкості понад 20 км/год., проїзд на червоний сигнал світлофора, їзда із закритими номерами та перевезення дітей без засобів безпеки – повторне порушення;
3 бали — експлуатація автомобіля, який надає послуги з перевезення пасажирів, з технічними несправностями, зупинка та рух смугою для громадського транспорту;
5 балів – створення аварійної ситуації на дорозі, перевищення швидкості понад 50 км/год.
Штрафні бали будуть анульовані після закінчення 365 днів.

Важливий момент: якщо водій був не згодний з припиненням дії водійських прав, він може звернутися до суду. Але доки суд розглядає справу, їздити не можна. Якщо водія з перевищеною кількістю штрафних балів зловлять за кермом, йому загрожує штраф 3400 грн. Думки українців щодо цього законопроекту розділилися. Одні вважають що це приблизить Україну до Європи та зробить українців відповідальнішими. Інші ж говорять що це чергова корупційна схема.

Нагадаємо: схема нарахування штрафних балів існувала в Україні з 7 листопада 2015 року. На початку року кожен водій отримував 150 балів. Їх стягують «за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі». Якщо бали закінчувалися, водія штрафували. Однак повноцінно вона так і не почала свою роботу, а минулоріч, перед запуском системи автоматичної фотовідеофіксації, Верховна Рада скасувала цю систему.