Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;

Порушників на дорогах фіксуватимуть автомобілі «фантоми»

Друзі, завтра 25.01, о 8:00, автомобілі фантом («PHANTOM») виїжджають на повноцінне патрулювання.

• А що це за автомобілі? Це автомобілі марки Skoda Kodiaq сірого кольору. Спецавтомобіль сертифікований за модулями «В» та «F» і унормований з усіма вимогам ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України. Вони їздять без розпізнавальних знаків та проблискових маячків і можуть одночасно фіксувати до 50 цілей, що рухаються як у супутньому напрямку, так і у зустрічному. Такі автомобілі курсують трасами та виявляють порушників, і лише тоді можуть увімкнути мигалки. А от самі патрульні поліцейські будуть обов’язково вдягнуті у форму.

• Як відбувається фіксація адмінправопорушення та притягнення порушника до відповідальності?
► Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості, як під час руху самого фантому, так і коли фантом стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.
► Після чого метадані із відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка відповідні метадані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач.
► Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника. Як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання фантому. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

За словами очільника МВС Дениса Монастирського , нові поліцейські автомобілі «фантоми» мають насамперед превентивну функцію. Їхнє завдання — запобігти правопорушенню та можливим негативним наслідкам на дорозі. Система передаватиме інформацію — й порушник отримуватиме штраф за перевищення швидкості.
Як повідомляють інтернет джерела стекла машин будуть не тоновані, але розглянути спецобладнання не так просто. Як і червоно-сині проблискові маячки, замасковані під елементи декору. Крім того, під лобовим і заднім склом встановлені об’єктиви камер, а під радіаторну решітку і задній бампер вмонтовані проблискові маячки розміром з катафоти.

• Як тоді буде відбуватися притягнення до відповідальності таких водіїв?
Патрульні інспектори, відповідно до вимог статті 35 ЗУ «Про Національну поліцію», будуть зупиняти автомобілі порушників та розглядати справи про адмінправопорушення. Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водії авто, яких зупинили.