Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;

Автофіксація порушень ПДР в Україні: коли запрацює і кого штрафуватимуть

З 1 червня у Києві та області почне працювати система автофіксації порушень швидкісного режиму на дорогах.
Камери встановлені в місті Києві та на автомагістралях Київської області. В подальшому відеокамери поступово будуть встановлюватись і по всій Україні. З початку, у автоматичному режимі будуть фіксуватись лише перевищення швидкості.

Що є фактом порушення?

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год (+2 км/год – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год).

Кого можуть притягнути до відповідальності?

• особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі «Електронний кабінет водія»);
• керівника юридичної особи, або визначену ним відповідальну службову особу;
• особа, яка ввезла авто на територію України (і громадянин України, іноземець чи особа без громадянства).

Як поліція встановить дані правопорушника?

Персональні дані правопорушника поліцейський установлює з відповідних реєстрів МВС, Мін’юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»).

Який розмір штрафу?

255 грн. – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год але не більше 50 км/год; 510 грн. –при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

У які терміни необхідно сплатити штраф?

Протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті.

Які наслідки несплати штрафу?

Після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження –на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.